10 października na całym świecie obchodzimy Dzień Drzewa. Jest to międzynarodowa akcja sadzenia drzew, która ma za zadanie przypomnieć o tym jak ważną rolę one spełniają.

Z tej okazji 11.10.2021 r. Uczestnicy ŚDS w Potoku mimo, że nie sadzili drzew to jednak chętnie wzięli udział w zajęciach związanych z ich tematyką. Spacerowali przez park, który otacza Placówkę, zbierali liście oraz to, co drzewa zostawiają pod nogami człowieka: szyszki, żołędzie, kasztany a nawet podziwiali jesienną jarzębinę. Obserwując piękne drzewa poznali ich budowę, znaczenie dla człowieka, zwierząt oraz całej planety. Po powrocie do budynku obejrzeli tematyczną prezentację multimedialną, która poszerzyła oraz utrwaliła wiedzę na ten temat. Wspólnymi siłami wykonali plakaty obrazujące różne gatunki liści, owoców a także odpowiadali na pytania dotyczące tego czy bez drzewa można żyć i jak rolę pełnią w życiu całej natury. Do stworzonego przez siebie plakatu dodaliśmy informacje o tym co dają nam drzewa, kto i jak z nich korzysta oraz odpowiedzieliśmy sobie na pytanie: co by było gdyby ich nie było.

Na pewno teraz dużo przyjemniej będzie nam porządkować liście, którym każdego dnia dzielą się z nami drzewa z naszego parku.