Słoneczne grillowanie

10 czerwca Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Potoku, korzystając z pięknej pogody, zorganizowali fantastyczną zabawę przy grillu. Każdy z obecnych zjadł pyszne kiełbaski, częstował się owocami oraz słodyczami. Po zakończeniu poczęstunku spalaliśmy kalorię tańcząc w rytm ulubionych piosenek.

Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną

5 maja społecznośc ŚDS w Potoku obchodziła Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. W tym dniu na znak solidarności z osobami z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich opiekunami w placówce zagościł kolor pomarańczowy.

 

Dzień Kobiet, Dzień Mężczyzny

W dniu 08.03.2021 r. w ŚDS w Potoku jak co roku świętowaliśmy Dzień Kobiet oraz zbliżający się Dzień Mężczyzny. Ze względu na obecną sytuację niestety nie mogliśmy się wszyscy zgromadzić by wspólnie poświętować. Mimo to Uczestnicy i Pracownicy naszej Placówki zostali obdarowani drobnymi upominkami oraz pysznym domowym ciastem. Nie zabrakło również pięknych życzeń.

 

Nasze tegoroczne walentynki połączyliśmy z ostatkami. Grupa gospodarstwa domowego drobnymi upominkami słodkich serduszek obdarowała każdego uczestnika ŚDS w Potoku, by nikt w tym trudnym czasie nie czuł się samotny i niekochany.

 

Zimowe dokarmianie

Uczestnicy zajęć w Środowiskowym Domu Samopomocy w Potoku nie pozostają obojętni na los mieszkańców otaczającego ich parku. Przy niewielkiej pomocy terapeutów przygotowali jedzenie dla ptaków, które to powiesili na drzewach, altance a nawet warzywniku. Mamy nadzieję, że przeróżne formy serwowania pysznej karmy zachęcą ptaki do częstego odwiedzania potockiego parku i pozwolą im przetrwać tą zimę. My już wiemy, że wiosną odwdzięczą się nam swoim towarzystwem.